Mycomedica hory

Karmický dárek pro Ninu

Karmický dárek

Naše firma MycoMedica se každoročně před Vánoci vrací k tradici a věnuje "karmický" vánoční dárek. A to hlavně proto, že pomáhat má smysl. Naši velkoobchodní partneři dostávají také jako součást vánočního dárku možnost darovat peníze tam, kde je potřeba a my je za ně zaplatíme. Podělíme se tak společně o hřejivý pocit dávání a do nového roku pak vstupujeme trochu radostněji.

Nina

V roce 2022 jsme tak společně pomoli Nině. Nina se narodila v květnu 2016 jako zdravé miminko. Když byli holčičce 4 měsíce, přestala pást koníky a zvedat nožičky z podložky. Od té doby celá rodina chodila po různých vyšetřeních, až se v roce 2017 dozvěděli, že má Nina spinální muskulární atrofii typu 1. Tato nemoc ovlivňuje mnoho oblastí zdraví a holčička tak musí navštěvovat mnoho lékařů. Od dvou let také boujuje se zakřivením páteře, které se postupně zhoršovalo a holčička tak musela absolovovat náročnou operaci páteře, kterou ji pan doktor narovnal pomocí titanové tyče. Každý půlrok musí tak chodit na prodloužení tyče, aby zádíčka mohla růst stejně jako u zdravých dětí.
 
Součástí života s takovým onemocněním je každodenní cvičení, které je při této diagnóze stejně důležité jako aplikace léků. Nina jezdí na pravidelné fyzioterapeutické pobyty a tyto pobyty ji velmi pomáhají.
 

Jak jsme Nině pomohli?

Nině jsme zaplatili dvoutýdenní rehabilitační pobyt v Hendi Centru v Piešťanech. Toto centrum navštěvuje mnoho malých pacientů se SMA a mají s nimi velké zkušenosti.

Nina a rehabilitace v Piešťanech

" V druhé polovině března jsem se s rodinou vydala do Piešťan, abych absolvovala rehabilitační pobyt v Hendicentru – rehabilitačním zařízení, které nabízí speciální program pro pacienty se spinální muskulární atrofií. Od 13. do 24. 3. jsem tak podstoupila dva týdny intenzivního cvičení, které je při mé nemoci velmi důležité.  Každý den jsem začínala cvičit hned brzy ráno a po dopoledním bloku a rychlém obědě následovaly ještě odpolední terapie. Ráno jsem začínala zářením biolampy a působením magnetu, pak následovala masáž, individuální dvouhodinové cvičení se 3 fyzioterapeuty, míčkování, cvičení v bazénu nebo vířivka, cvičení v závěsném systému spider a muzikoterapie. Cvičení bylo opravdu intenzivní a občas se stalo, že jsem po odpoledním bloku na pokoji usnula (a toto se mi nestalo už několik let ). 
Na konci dvoutýdenního programu jsem viděla znatelné výsledky – zlepšil se mi stoj a posílily sedací svaly, které byly kvůli operaci zad oslabené.
Ráda bych vám touto cestou proto moc poděkovala za poskytnutý finanční dar, který mi cvičení v Hendicentru umožnil. 
Ráda bych Vám tedy moc poděkovala, že jste Vy a Vaše společnost umožnili Nině absolvovat rehabilitaci v Hendicentru. Bylo to velmi přínosné."
Lucie Uhlířová  
 
 

Where you can buy our products

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply check with the nearest reseller, distributor, or pharmacy with our products.
DISPLAY THE NEAREST DISTRIBUTORS
");