Mycomedica hory

Wenet

O Wenetu

Farma Wenet se nachází v Broumově, s výhledem na Broumovské stěny, Ruprechtický špičák a centrum Broumova s dominantou zdejšího benediktinského kláštera. S chovem začali již v roce 1995. V té době by je ani ve snu nenapadlo, že někdy v budoucnu budou chovat taková zvířátka, jaké mají nyní. Vše začalo nevinně jedním pštrosem, emu hnědým, který se na zahradě vyjímal a byl tehdy něčím velmi exotickým. No jenže po čase jim bylo líto, že běhá po zahradě sám, tak mu pořídili dalšího do páru, a tehdy to pomalu začalo.

V dnešní době na farmě najdete krom pštrosů emu i pštrosa nandu pampového. Patří také mezi jedny z největších chovatelů lam v České republice, v jejich chovném stádu jsou zastoupeny lamy krotké, lamy guanaka a lamy alpaky. V roce 2008 do chovu přibyli i velbloudi. Chovají ale i klasická vesnická zvířátka, jakou jsou králíci, slepice, husy, kachny a samozřejmě také ovečky, kozy, prasátka a mnohá jiná.

Chov zvířátek je jejich velkým koníčkem a věnují mu takřka celý volný čas. "Je to sice práce, která k tomu neodmyslitelně patří, ale odměnou pro nás jsou pak nejen zvířata v dobré kondici, ale i nové přírůstky, které potěší nejen nás, ale mnohé návštěvníky naši farmy."

Jak jsme Wenet podpořili?

V době covidové krize dopadla situace i na farmu Wenet a tak jsme se rozhodli zvířátka podpořit a věnovat jim z každého prodaného sirupu 10 Kč. A že se těch sirupů prodalo opravdu hodně a to také díky vám všem. 

Where you can buy our products

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply check with the nearest reseller, distributor, or pharmacy with our products.
DISPLAY THE NEAREST DISTRIBUTORS
");