Mycomedica hory

Ha Thanh Špetlíková

Ha Than Špetlíková

S ohľadom na moje korene pre mňa čínska medicína nie je cudzím pojmom. Napriek tomu som na ňu pozabudla, pretože žijem v ČR a ako väčšina som aj ja obklopená všadeprítomnou západnou medicínou.

V Ázii ľudia užívajú tinktúry a huby úplne bežne. Vždy, keď som predtým letela do Vietnamu, musela som mamičke a tetkám priviezť veľa liečivých koreňov, húb, schránky chrústov, sušené dračie pijavice a iné bizarnosti. Vďaka globalizácii a možnosti dostupné čínskej medicíny v ČR, mám teraz v kufri oveľa viac miesta. Sláva.

V poslednej dobe som si všimla zaujímavý ázijský trend. Aj tam farmaceutickí lobisti rozširujú svoje pole pôsobnosti a ľudia začínajú mať dojem, že západná medicína je univerzálne zázračná. Dokonca si myslia, že prášky z Ázie nie sú tak kvalitné ako z Európy alebo Ameriky. Veľmi si preto cenia dary v podobe originálnych západných „liekov" a výživových doplnkov.

Medzitým tu my na západe už začíname naopak pomaly opäť dochádzať k tomu, že s tými chemickými práškami to nie je až taká sláva a liečiť sa nimi nedá všetko a vraciame sa opäť k prírodným metódam.

Ja osobne som mala celých 10 rokov problémy s oslabenou imunitou, chronickými zápalmi a mykotickými ťažkosťami. Brala som antibiotiká niekedy až 5 krát ročne. Tie vždy na malú chvíľu odstránili symptómy, ale už o chvíľu bol môj problém späť. Tak to šlo stále dookola, až som sa jedného dňa tak príšerne naštvala a konečne pochopila, že tadiaľ cesta nevedie a vrátila sa k tradičnej účinnej čínskej medicíne.

Začala som najprv s očistou celého organizmu a posilnením imunity hubami (húsenicou čínskou). Ukázalo sa, že dobrá imunita je skutočne základ a moje ťažkosti boli razom preč. Dokonca v zimnom období sa mi chrípka vyhýbala veľkým oblúkom. Za seba môžem veľmi odporúčať zahrnutie medicinálnych húb a tinktúr ako súčasť každodenného života. Sama praktikujem občasné, ale dlhodobé užívanie a keď sa nachádzam v náročnejšom období, zvýšim dávky a fakt ma len tak nič nepoloží, to mám vyskúšané. 

Myslím, že ľudia sa často sťažujú na zdravie, pretože sa jednoducho radi sťažujú a často sa vyliečiť ani nechcú. Tí, čo naozaj chcú, si ešte len začnú hľadať vlastnú cestu.

S prianím pevného duševného aj fyzického zdravia, pozdravuje 

Ha Thanh Špetlíková

Where you can buy our products

Extensive network of distributors throughout the Czech Republic

Simply check with the nearest reseller, distributor, or pharmacy with our products.
DISPLAY THE NEAREST DISTRIBUTORS